Farma sklepów Magento, czyli X domen, X różnych adresów IP i jedno Magento

05.05.2012 23:02

Jedną z lepszych funkcjonalności które posiada Magento jest możliwość tworzenia wielu sklepów na jednej instancji Magento. Wystarczy w panelu administracyjnym dodać nowy sklep, przypisać do niego produkty, zmieć adresy URL dla nowego sklepu, a na końcu zmodyfikować plik .htaccess (instrukcja), aby drugi sklep zaczął działać.

Nasz hosting wspiera tą funkcjonalność w standardzie i bez dodatkowych opłat można dodać sobie maksymalnie inne 2 sklepy.

Ale chcielibyśmy podjąć inny temat: farm sklepów magento. Jest to jedna instancja Magento, kilka-kilkanaście sklepów pod różnymi domenami plus dla każdego sklepu inny adres IP - geolokalizowany lub/i różniący się także drugimi/trzecimi oktetami tak aby wyszukiwarka internetowa nie powiązała jednego sklepu z hostowanymi innymi sklepami.

Oczywiście zmiana opisów dla produktów też jest bardzo ważna ale to już problem klienta. Ważna jest za to wielkość bazy danych - powiększa się proporcjonalnie do ilości dodatkowych sklepów: czyli Magento z 5-ioma sklepami będzie miało w bazie danych 5 razy więcej danych niż standardowe jedno-sklepowe Magento.

Co do naszych możliwości hostingowych to mamy też serwery które są dedykowane takim famom i jeśli klient będzie zainteresowany takim rozwiązaniem to na pewno zaproponujemy adekwatną cenę za taki hosting.