Kilka zdań o wydajności Magento

27.03.2012 14:54

Niektórzy piszą że Magento nie jest wydajne, jest wolne i problematyczne w optymalizacji. To po części prawda, Magento demonem szybkości nie jest ale jeśli porównać to do tego jak bardzo ten system jest rozbudowany to nie ma się czemu dziwić.

Osoby odpowiedzialne za ten system Magento ciężko pracują aby dostarczyć nam stabilny oraz szybki skrypt. I poniekąd taki jest jeśli tylko osoby które zajmują się wdrożeniami (deweloperzy) choć trochę się znają na tym jak zapewnić Magento wysoką wydajność.

A tutaj jest już różnie. Wiele osób zgłasza się do nas z słabo zoptymalizowanym skryptem. Prawdę mówiąc każdy sklep można zoptymalizować i wycisnąć z niego jeszcze więcej.

Żyjemy w dziwnych czasach gdzie szybki serwer najczęściej nie wystarczy. Znamy osoby które zakupiły serwer dedykowany szybszy od naszych i płacą za niego bardzo duże pieniądze, jednak ich sklepy działają dużo wolniej (nawet 5x). 

Dlatego uważamy że nie wystarczy być tylko administratorem serwerów i nie wystarczy być tylko developerem aby hostować sklepy Magento.