Propagacja wpisów DNS w 5 min

13.01.2013 21:05

Wszyscy wiedzą że największym problemem podczas przeniesienia sklepu na inny serwer jest aktualizacja wpisów DNS. Powoduje to że Twój sklep może być niedostępny dla niektórych użytkowników przez wiele godzin. My jednak mamy na to sposób!

Ostatnio oferujemy usługę która pozwala na aktualizację wpisów DNS tylko w 5 minut. Czyli w skrajnych przypadkach tyle sklep Magento będzie niewidoczny dla odwiedzających. Pozwala ona też przeniesienie sklepu bez czynnego udziału właściciela sklepu i czekania do późnej nocy na przepięcie domeny.

Jak to działa? To proste, serwery DNS domeny sklepu Magento przepinane są dzień wcześniej na nasze serwery DNS przez właściciela sklepu. Takie przepięcie nie zmienia tych wpisów, a tylko aktualizuje ich czasy życia. Nasze serwery DNS na razie wskazują jeszcze stary serwer www i e-mail. Dzień później, najlepiej późną nocą, nasi administratorzy przenoszą sklep na nasze serwery i aktualizują wpisy DNS, a także ich czasy życia. Ten zabieg pozwala na bardzo szybką, wręcz niewidoczną aktualizację adresów IP dla sklepu Magento. 

Mamy nadzieje że wielu naszych przyszłych klientów skorzysta z tego rozwiązania. Ułatwi ono ich życie, a także nam - waszym administratorom.