Kopia bezpieczeństawa

Backup - informacje ogólne

Kopie bezpieczeństwa (Backup) to bardzo ważna funkcjonalność hostingu. Żadna poważna firma nie może sobie pozwolić na utratę danych swoich klientów.

Chociaż jeszcze żaden z naszych serwerów nie odmówił jeszcze posłuszeństwa to przezorny zawsze ubezpieczony. Najczęściej kopie zapasowe przywracane były po wypadkach przy pracy naszych klientów. Od czasu do czasu ktoś usunie sobie przez przypadek ważne produkty lub cechy z Magento i wtedy taka operacja jest nieodzowna.

Specyfikacja backupu na naszych serwerach

Każdy z naszych 5-ciu serwerów posiada przestrzeń dyskową na zewnętrznych serwerach dedykowanych pod backup. Jest to 250 GB na serwer, gdzie można składać kopie zapasowe plików sklepów klientów oraz trzymać je w celach odtworzenia. 

Kopie zapasowe tworzone są na naszych serwerach codziennie o godzinie piątej rano. Pliki oraz bazy danych MYSQL należące do klienta są pakowane za pomocą narzędzi TAR oraz BZIP2 do archiwum formatu tar.bz2, które można otworzyć większością narzędzi dostępnych na rynku takich jak WinRAR, WinZIP dla Windows (systemy operacyjne takie jak Linux, Unix oraz Mac Os X mają podobne narzędzia zainstalowane domyślne). Dostępne są one zawsze w katalogu backup dostępnego za pomocą protokołu FTP.

Backupy baz danych sklepów Magento wysyłane są codziennie na serwer kopii zapasowych, natomiast kopie zapasowe z plików konta klienta wysyłane są na ten serwer co niedzielę. Wysłane pliki przetrzymywane są na tym serwerze przez co najmniej 2 miesiące.

Przywracanie sklepu z kopii zapasowej

Oczywiście nikt nie wymaga od naszych klientów aby znali się na przywracaniu Magento z kopii zapasowej. Przywrocenia kopii zapasowej wykonujemy sami bezpłatnie na zlecenie klienta.