Ograniczenia konta hostingowego

Brak limitów dla wykonywania skryptów PHP 

Każdy sklep Magento ma dostęp do całej pamięci RAM serwera oraz wszystkich rdzeni wykupionego serwera.

Oczywiście takie zdarzenie że jeden sklep zajmuje przez dłuższy czas więcej zasobów serwera niż inne nie jest wyjątkiem i takie sytuacje będą analizowane, a klienci powiadamiani że coś się dzieje nie tak z ich skryptem.

Brak limitu transferu

Duży ruch na stronach WWW powoduje zwiększenie ilości danych wysyłanych do klientów oraz danych otrzymywanych od nich. Wiele serwerów konkurencji posiada miesięczny maksymalny limit transferu danych oscylujący najczęściej w okolicach 500 GB. Czyli jeśli suma danych odebranych i wysłanych przez serwer przekroczy 500 GB to będzie potrzebne wykupienie dodatkowego pakietu transferu danych.

Nasze serwery nie posiadają limitu transferu danych, dlatego jako nasz klient możesz się czuć bardzo komfortowo

Limit miejsca na serwerze

Nasz hosting nie nakłada na konta użytkowników limitów wolnego miejsca z których mogą korzystać sklepy Magento. Serwery dysponują dużymi dyskami SSD. Jednak uważamy że nasz hosting nie jest przeznaczony na transfer dużych plików które mogły by spowolnić główny funkcję serwera którą jest szybkie dostarczanie treści oraz zdjęć produktów do klientów sklepów Magento.

Dlatego monitorujemy ilość miejsca które zajmują sklepy użytkowników. Jeśli klient rozumie naszą wizję nie powinien zbytnio się tym przejmować. Chodzi tu tylko o to żeby zapobiegać wgrywaniu przez klientów dużych plików po kilkaset MB, które nijak się mają do sklepu i sprzedawanych przez nich produktów.

Odgórnie ustaliliśmy limit miejsca na serwerze VPS na 100GB, a serwery dedykowane najczęściej posiadają macież dysków o pojemności 500GB. Jeśli masz sklep Magento który ma większe wymagania, napisz do nas, na pewno znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Limit ilości produktów w sklepie (SKU)

Maksymalna ilość produktów z jakim sklep Magento radzi sobie poprawnie to 50 tyś. SKU. Mieliśmy też do czynienia ze sklepami Magento gdzie ilość produktów przekraczała 50 tyś i nie oszałamiały szybkością wczytywania stron WWW. Dzieje się tak dlatego że bazy danych MySQL tych sklepów Magento są bardzo duże i wolne.

Dlatego podjęliśmy decyzję żeby oddzielić hosting dużych sklepów (powyżej 50 tyś. SKU) od standardowych (max. 50 tyś. SKU). Większe sklepy hostujemy na serwerach dedykowanych które klient wykupuje na wyłączność, mniejsze na serwerach VPS. Oczywiście jeśli właściciel konta hostingowego przekroczy nieznacznie te 50 tyś. SKU to możemy doliczyć dodatkową opłatę jednak przy 70 tyś SKU i więcej wymagana jest maszyna dedykowana. 

Co jeśli twój sklep nie spełnia tych zasad?

Napisz do nas, na pewno Cię wysłuchamy i przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Copyright © 2010-2018 by hosting-magento.pl powered by Magento 2. Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookie przeglądarki internetowej.