Ograniczenia konta hostingowego

Brak limitów dla wykonywania skryptów PHP 

Każdy sklep Magento ma dostęp do całej pamięci RAM serwera oraz wszystkich czterech/sześciu fizycznych rdzeni serwera.

Oczywiście takie zdarzenie że jeden sklep zajmuje przez dłuższy czas więcej zasobów serwera niż inne nie jest wyjątkiem i takie sytuacje będą analizowane, a klienci powiadamiani że coś się dzieje nie tak z ich skryptem.

Brak limitu transferu

Duży ruch na stronach WWW powoduje zwiększenie ilości danych wysyłanych do klientów oraz danych otrzymywanych od nich. Wiele serwerów konkurencji posiada miesięczny maksymalny limit transferu danych oscylujący najczęściej w okolicach 500 GB. Czyli jeśli suma danych odebranych i wysłanych przez serwer przekroczy 500 GB to będzie potrzebne wykupienie dodatkowego pakietu transferu danych.

Nasze serwery nie posiadają limitu transferu danych, dlatego jako nasz klient możesz się czuć bardzo komfortowo.

Limit na ilość hostowanych sklepów Magento na jednym koncie hostingowym

Na jednym koncie hostingowym może być hostowany:

  • 1 sklep produkcyjny (jedna baza MySQL, wiele sklepów zarządzanych z jednego panelu admina)
  • 1 system CMS np: Wordpress (strona firmowa)
  • wiele stron statycznych
  • zdjęcia np. dla aukcji allegro

Dodatkowo klient zainteresowany postawieniem dodatkowego sklepu do testów dostaje do dyspozycji dodatkowe testowe konto hostingowe utworzone przez nas na specjalnie do tego przygotowanym serwerze.

Aby nasze serwery były najszybsze na rynku nie pozwalamy na instalację wielu instancji produkcyjnych Magento. Jeśli jeden użytkownik zainstalował by na swoim koncie kilka sklepów Magento było by to nie fair względem innych naszych innych klientów. Wydajność serwera by znacząco spadła, a nasz firma stała by się niewiarygodna. 

Oczywiście te limity nie dotyczną klientów którzy wykupili opcję maszyny dedykowanej. Zresztą tam klient ma do dyspozycji wiele kont hostingowych w ramach jednej opłaty za maszynę.

Musimy dbać o każdego klienta i pewne ograniczenia są niezbędne aby utrzymać najwyższą jakość usług.

Limit miejsca na serwerze

Nasz hosting nie nakłada na konta użytkowników limitów wolnego miejsca z których mogą korzystać sklepy Magento. Serwery dysponują dużymi dyskami, każdy po kilka TB. Jednak uważamy że nasz hosting nie jest przeznaczony na transfer dużych plików które mogły by spowolnić główny funkcję serwera którą jest szybkie dostarczanie treści oraz zdjęć produktów do klientów sklepów Magento.

Dlatego monitorujemy ilość miejsca które zajmują sklepy użytkowników. Jeśli klient rozumie naszą wizję nie powinien zbytnio się tym przejmować. Chodzi tu tylko o to żeby zapobiegać wgrywaniu przez klientów dużych plików po kilkaset MB, które nijak się mają do sklepu i sprzedawanych przez nich produktów.  

Limit ilości produktów w sklepie (SKU)

Maksymalna ilość produktów w sklepach Magento jakie do tej pory hostowaliśmy na naszych serwerach to 15 tyś. produktów. Mieliśmy też do czynienia ze sklepami Magento gdzie ilość produktów przekraczała 50 tyś i nie oszałamiały szybkością wczytywania stron WWW. Dzieje się tak dlatego że bazy danych MySQL tych sklepów Magento są bardzo duże i wolne.

Dlatego podjęliśmy decyzję żeby oddzielić hosting dużych sklepów (powyżej 15 tyś. SKU) od standardowych (max. 15 tyś. SKU). Większe sklepy hostujemy na serwerach dedykowanych które klient wykupuje na wyłączność. Oczywiście jeśli właściciel konta hostingowego przekroczy nieznacznie te 15 tyś. SKU to możemy doliczyć dodatkową opłatę jednak przy 30 tyś SKU i więcej wymagana jest maszyna dedykowana. 

Co jeśli twój sklep nie spełnia tych zasad?

Napisz do nas, na pewno Cię wysłuchamy i przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Copyright © 2010-2018 by hosting-magento.pl powered by Magento 2. Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookie przeglądarki internetowej.