Tylko teraz, serwer dedykowany Intel Xeon E5 3.7GHz, 32GB RAM, 6 MIESIĘCY ZA DARMO dla klientów przenoszących sklep Magento 2 z innego hostingu.
Darmowa migracja i optymalizacja. Zapytaj o szczegóły. Ilość serwerów ograniczona! Śpiesz się!

Kopie zapasowe

Backup - informacje ogólne

Kopie bezpieczeństwa (Backup) to bardzo ważna funkcjonalność hostingu. Żadna poważna firma nie może sobie pozwolić na utratę danych swoich klientów.

Najczęściej kopie zapasowe przywracamy po wypadkach przy pracy naszych klientów. Od czasu do czasu ktoś usunie sobie przez przypadek ważne produkty lub cechy z Magento i wtedy taka operacja jest nieodzowna.

Specyfikacja backupu na naszych serwerach

Każdy z naszych serwerów dedykowanych i wirtualnych posiada dostęp do 2 serwerów backupu:

  • kopie baz danych Mysql wysyłane są codziennie na konta backup-owe do tego przeznaczone i trzymane są 1 miesiąc,
  • dodatkowo zawartość całego serwera jest codziennie wysyłana na specjalnie przez nas przygotowane serwery kopi zapasowych, taka kopia trzymana jest tam także 1 miesiąc.
Reasumując, jeśli klient sobie tego zażyczy możemy przywrócić kopię zapasową z 1 z 31 ostatnich dni do wyboru.

Przywracanie sklepu Magento z kopii zapasowej

Oczywiście nikt nie wymaga od naszych klientów aby znali się na przywracaniu Magento z kopii zapasowej. Przywrocenia kopii zapasowej wykonujemy sami bezpłatnie na zlecenie klienta.

Tworzenie kopii zapasowej bezpośrednio w Magento

Proponujemy naszym klientom wykonywać taką kopię tylko w specjalnych wypadkach, tworzenie takiej kopii Magento z poziomu sklepu powoduje zablokowanie na ten czas całego sklepu, klienci nie mogą dostać się w tym czasie na stronę internetową sklepu. Dodatkowo jeśli sklep zajmuje dużo powierzchni dyskowej mogą tworzyć się wielkie pliki które tylko zajmują miejsce na dysku serwera i są problemem dla skryptów tworzących nasze firmowe kopie zapasowe.

Copyright © 2010-2018 by hosting-magento.pl powered by Magento 2. Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookie przeglądarki internetowej.