Optymalizacja sklepu Magento

Bezpłatna optymalizacja skryptu Magento

Twój sklep działa wolno, niektóre strony długo się ładują, to może być także wina skryptu. 

Najczęściej jest to wina kodu PHP/modyfikacji które wprowadzał programista podczas wdrożenia. Czasami też zainstalowanych modułów Magento które zostały napisane niedbale przez osoby nie do końca znające się na programowaniu Magento.

Czasami nawet szybki serwer dedykowany nie pomoże, przy wyższym obciążeniu takie skrypty pożerają bardzo dużo zasobów serwera, co prowadzi do dalszych problemów.

Jednak przenosząc się na nasz serwer już na starcie Twój sklep dostaje "wydajnościowego kopa". Twoje Magento zostaje bezpłatnie zoptymalizowane tuż po przeniesieniu na nasz serwer, oczywiście w taki sposób aby żadne jego działanie i funkcjonalności nie uległy zmianie.

Faktem jest też, że przy optymalizacji Magento nie używamy żadnych modułów/funkcjonalności które zapisują zawartość całych stron i wyświetlają je później przy innych wywołaniach nie korzystając już z silnika Magento. Opieramy się tylko na standardowym mechanizmie pamięci cache dla Magento. Ale jeśli jesteś zainteresowany także tą funkcjonalnością, zachęcam do zapoznania się z Full Page Cache.

Z naszego punktu widzenia...

Oczywiście optymalizacja jest też bardzo ważna z innego powodu. Hostowanie niezoptymalizowanych sklepów może i jest proste, ale co z wydajnością? Jeśli strona HTML generowana jest przez silnik PHP przez kilka sekund to najbardziej na tym straci sam serwer.

W sytuacji gdy na jednym serwerze hostowane jest klika sklepów Magento różnych klientów i jeden sklep zabiera dużo więcej mocy serwera niż drugi, nie jest to "fer" wobec naszych klientów. Uważamy że należy wystrzegać się takiej praktyki, także dlatego sklepy na naszych serwerach współdzielonych mają ograniczenie ilości produktów do 15 tyś.  Oczywiście ten limit nie dotyczy serwerów dedykowanych.

Dlatego staramy się nie obciążać bez powodu serwerów i poświęcić więcej czasu optymalizacji Magento. Najważniejsze że wszystkim to wychodzi na dobre!

Full Page Cache

Naszym zdaniem ten model choć poprawia trochę wydajność wczytywania się stron nie jest do końca poprawnie obsługiwany przez Magento i jego funkcjonalności - najczęściej problemy wynikają z tego że każde Magento jest inne, ma zainstalowane inne moduły, które trzeba dostosować każdy osobno do współpracy z tym skomplikowanym mechanizmem.

Do tego, aby wydajność była zauważalna sklep Magento powinien mieć niewiele kategorii i produktów, tak aby klienci często klikali na te same strony, kategorii lub produktu.

Oczywiście jesteśmy przygotowani do wdrożenia takiego mechanizmu ale robimy to tylko na prośbę naszego klienta, czyli Ciebie.

Najczęściej stosujemy serwer proxy Varnish oraz w przypadku Magento wer. 1 specjalne moduły które pozwalają używać tego serwera na tym nieprzystosowanym silniku - Magento 2 posiada już takie mechanizmy i nie trzeba się tym przejmować.

Jednak wcześniej klient musi wziąć pod uwagę nasze zastrzeżenia:

  • sklep powinien być gotowy, a instalowanie nowych modułów wpływających na wygląd sklepu odroczone na czas nieokreślony,
  • sklep powinien mieć na każdej stronie jak najmniej funkcjonalności które personalizują stronę dla danego klienta sklepu, najlepiej wyłączyć moduły ankiety, ostatnio przeglądanych produktów itp.
  • klient musi posiadać opcję serwera dedykowanego.
Copyright © 2010-2018 by hosting-magento.pl powered by Magento 2. Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookie przeglądarki internetowej.