Serwer dedykowany - optymalizacja sklepu

Administracja Magento - dlaczego optymalizacja jest tak ważna?

 

Każdy administrator sklepu internetowego wie, że wymaga on nieustannej opieki, a praca nad nim nigdy się nie kończy. Pojawiające się błędy mogą skutecznie odstraszać klientów, a w najgorszym przypadku, całkowicie uniemożliwić działanie sklepu. Dlatego serwer dedykowany to narzędzie najlepsze dla e-commerce, pozwalające na pełną kontrolę nad jego działaniem, a także uniezależnienie od ograniczeń zwykłych serwerów. Ponadto, oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Oprócz występujących błędów, nie bez znaczenia jest również szybkość ładowania strony i jej optymalizacja. Oczywiste korzyści dla osób odwiedzających stronę to jedno, ale drugim, nie mniej ważnym aspektem jest fakt, że parametry wydajności są szczegółowo analizowane przez decydujące o pozycjonowaniu algorytmy Google. Nawet najpiękniejszy sklep z najlepszymi ofertami może zostać zepchnięty na niższe pozycje wyników wyszukiwania, jeżeli strona nie będzie działać wystarczająco płynnie. Nasz hosting magento pomaga uniknąć takich problemów.

 

Utrzymanie właściwej optymalizacji jest bardzo istotne również dla nas, administratorów hostingu. W przypadku, gdy jeden z utrzymywanych przez nas sklepów na serwerze współdzielonym zużywa więcej zasobów niż powinien, nie jest to sprawiedliwe wobec innych klientów. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by serwisy naszych klientów posiadały najlepszy możliwy poziom optymalizacji, oferując tę usługę w ramach prowadzenia hostingu.

Mężczyzna z kawą siedzi przed laptopem z ekranem ładowania strony, która potrzebuje optymalizacji MagentoMężczyzna z kawą siedzi przed laptopem z ekranem ładowania strony, która potrzebuje optymalizacji Magento

Optymalizacja oprogramowania Magento

 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów oferujemy optymalizację sklepów Magento. Przenosząc się na nasze serwery, już na starcie sklep dostaje "wydajnościowego kopa". Magento zostaje zoptymalizowane tuż po migracji na serwer dedykowany, oczywiście w taki sposób, aby żadne jego działanie i funkcjonalności nie uległy zmianie. W ramach usługi istnieje także możliwość przeniesienia skrzynki e-mail bez utraty danych

 

Również same serwery są dostosowane odpowiednio, by zapewnić maksymalną wydajność. Odpowiada za to między innymi serwer Varnish, który pozwala jeszcze bardziej przyśpieszyć ładowanie się strony www przez przeglądarkę. Współgrając z Full Page Cache (FPC) (funkcjonalnością wprowadzoną w Magento 2), Varnish pozwala na bardzo szybkie wczytywanie się stron sklepu bez udziału silnika PHP i bazy MySQL.

 

Szybkie naprawy i optymalizacja są codziennością, kiedy prowadzi się hosting e-commerce. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem z klientami, oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie optymalizacji. 

Wykorzystanie Cloudflare w optymalizacji Magento

 

Cloudflare to globalna sieć, która powstała w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa zarówno użytkownikom jak i serwisom internetowym. Jest dostawcą takich usług jak CDN (Content Delivery Network) oraz DNS (Domain Network Server). Przekierowując DNS serwera Magento do tej usługi wiele zyskujemy:

  • ukrycie adresu IP serwera i wysyłanie danych z niego w postaci proxy;
  • monitoring ruchu i blokowanie podejrzanych zapytań, np. ataków DDoS;
  • przyśpieszenie czasu ładowania podstron sklepu poprzez prerenderowanie skryptów JavaScript, CSS oraz optymalizację obrazów;
  • dostęp do rozbudowanych narzędzi analitycznych oraz intuicyjnego interfejsu użytkownika;

W ramach hostingu oferujemy połączenie oraz konfigurację systemu Magento z Cloudflare. Klientów zainteresowanych integracją prosimy o założenie konta w serwisie Cloudflare oraz przesłanie zaproszenia w sekcji: Manage Account -> Members -> Invite members. W polu adresu email należy podać: [email protected] Dzięki tym dostępom będziemy mogli sprawnie przeprowadzić konfigurację rekordów DNS, tak by sklep mógł korzystać z pełni zalet Cloudflare.

Copyright © 2010-2022 by hosting-magento.pl running at Magento 2. Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookie przeglądarki internetowej. Na stronie użyto grafik pochodzących z zasobów storyset.com